Odzież ostrzegawcza

Odzież ostrzegawcza to specjalistyczna odzież stosowana w sytuacjach niebezpiecznych, które niosą ze sobą ryzyko potrącenia pracownika przez poruszający się pojazd. Dzięki niej pracownik jest bezpieczny i widoczny dla innych. Odzież ta jest głównie przeznaczona dla osób pracujących na budowie, lotnisku, w porcie, w pobliżu dróg szybkiego ruchu czy dla kierowców. W ofercie naszego sklepu znajdują się kamizelki odblaskowe, bluzy i ocieplane kurtki ostrzegawcze. Są one wyposażone w liczne kieszenie, zaczepy na klucze czy miejsce na identyfikator.

 

Barwa i odblaskowość odzieży ostrzegawczej

Najczęściej stosowanymi barwami w roboczej odzieży ostrzegawczej są żółty lub pomarańczowy. Odzież ostrzegawcza wyposażona jest w elementy odblaskowe widoczne zarówno przy świetle nocnym, dziennym, jak i przy świetle reflektorów. Zadaniem odzieży odblaskowej jest odbijanie światła w kierunku jego źródła.

Odzież ostrzegawcza zgodnie z normą PN - EN ISO 20471 jest podzielona na 3 klasy widoczności względem powierzchni elementów fluorescencyjnych oraz odblaskowych. Im wyższa klasa, tym większe bezpieczeństwo gwarantuje dany rodzaj odzieży. Pracodawca zazwyczaj określa, która klasa widoczności jest wymagana w danym miejscu pracy. Jeżeli jesteś zainteresowany zakupem odzieży ostrzegawczej, zachęcamy do zapoznania się z ofertą. W przypadku pytań pozostajemy do dyspozycji.

Aktywne filtry