Obuwie spawalnicze

Odpowiednie obuwie spawalnicze jest niezbędnym elementem ochronnym, mającym na celu zapewnić komfort pracy spawacza oraz ochronę przed potencjalnymi urazami. Dobry but spawalniczy powinien się idealnie dopasować do stopy, zapewniając odpowiednią amortyzację oraz przepuszczalność powietrza. Wysokie temperatury oraz kontakt z gorącymi materiałami są jednymi z najważniejszych zagrożeń dla spawaczy, dlatego nasze trzewiki spawalnicze są wyposażone w specjalne materiały termoodporne.

 

Konstrukcja butów roboczych spawalniczych

Obuwie spawalnicze, jako element odzieży ochronnej musi spełniać szereg norm oraz wymogów technicznych. Podstawowym wymogiem jest specjalna konstrukcja, czyli wysoki profil butów zapewniający ochronę górnej części stopy, klapka zakrywająca sznurowadła czy wyprofilowane podeszwy umożliwiające stabilne i pewne ułożenie stopy na podłożu. Dodatkowo obuwie jest wyposażone w specjalne zabezpieczenia chroniące przed przemieszczaniem się stopy na podłożu. Mowa tutaj o podeszwie antypoślizgowej czy stabilizatorach pięt.

 

Normy i certyfikaty

Buty spawalnicze muszą posiadać odpowiednie normy oraz certyfikaty potwierdzające jego jakość i właściwości ochronne. Norma EN ISO 20345 określa ogólne wymagania dla obuwia ochronnego, natomiast norma EN ISO 20349 jest specyficzna dla obuwia spawalniczego. Warto zwrócić uwagę na oznaczenie S3, które informuje o dodatkowych cechach obuwia, takich jak antypoślizgowe podeszwy oraz odporność na przenikanie wody. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą!

Aktywne filtry