Obuwie robocze

Najlepsze buty robocze cechuje maksymalna odporność na zniszczenia mechaniczne oraz działanie czynników zewnętrznych – nasz sklep BHP Centrum takie właśnie oferuje. Przepisy szczegółowo określają normy, jakie musi spełniać obuwie ochronne, aby dane buty BHP mogły być dopuszczone do użytku. Szczegółowe parametry i wytyczne zależą w głównej mierze od tego, w jakich warunkach konkretne obuwie robocze będzie wykorzystywane. Niektóre profesje wymagają na przykład specjalnych wkładek antyprzebiciowych, z kolei w innych branżach buty ochronne powinny mieć dodatkowo wzmocnione podnoski. Cena za obuwie BHP zależy przede wszystkim od zastosowanych materiałów i dodatków. W pewnych zawodach (np. medycznych) wystarczają proste drewniaki, zaś w innych buty robocze muszą zapewniać użytkownikom kompleksową ochronę przed wszelkimi możliwymi zagrożeniami.

W dobrze dopasowanych butach BHP pracownik czuje się pewnie i komfortowo

W specjalistycznej odzieży roboczej obuwie ochronne nie stanowi żadnego odstępstwa od normy – wygoda jest co najmniej równie istotna, jak właściwości odpowiadające za zachowanie bezpieczeństwa. Praca w ocierających stopy albo za ciasnych butach BHP tylko niepotrzebnie obniża wydajność. O zwiększonym ryzyku wypadków już nie wspominając. Dlatego obuwie robocze wydaje się kiepskim obszarem do redukcji kosztów działalności, najprawdopodobniej efekt będzie wręcz odwrotny od zamierzonego. Zresztą nie ma takiej potrzeby, skoro nasz sklep oferuje obuwie ochronne BHP wysokiej jakości, przy której cena butów roboczych okazuje się bardzo przystępna. Rachunek ekonomiczny jest prosty: bardziej opłaca się zainwestować w porządne obuwie ochronne, zamiast wymieniać wyposażenie wszystkich pracowników co parę miesięcy.

W sklepie BHP Centrum posiadamy rozbudowany asortyment obuwia roboczego, dostosowanego do specyfiki konkretnych zawodów oraz aktualnie obowiązujących norm. Dostępne buty robocze możemy podzielić na kilka rodzajów, w zależności od konstrukcji obuwia (trzewiki, sandały, półbuty, obuwie gumowe itd.) oraz poziomu ochrony przed spadającymi lub toczącymi się przedmiotami:

  • buty BHP bezpieczne – obuwie robocze zabezpieczone na niemal wszelkie możliwe sposoby. Przeznaczone do prac, w których gdzie występują zagrożenia szczególnie niebezpieczne dla zdrowia i życia.

  • obuwie ochronne – buty o charakterystyce zbliżonej do obuwia BHP bezpiecznego, jednak o nieco niższych parametrach (np. mniejszej wytrzymałości na uderzenia).

  • buty robocze / zawodowe – obuwie robocze przeznaczone dla zawodów, w których wzmocnione podnoski chroniące palce i stopy oraz materiały odporne na chemikalia nie są konieczne.

Tam są 22 produkty.

Seans 1-15 z 22 pozycja(s)

Aktywne filtry