Filtruj według

Woda destylowana / demineralizowana / dejonizowana

Jak wiemy, woda dostarczana przez sieć wodociągową, mimo że jest w pełni bezpieczna sanitarnie, do wielu zastosowań się nie nadaje. Tam, gdzie konieczna jest absolutna czystość, potrzebna jest woda destylowana, czyli pozbawiona wszelkich znajdujących się w niej substancji. Woda demineralizowana ma liczne zastosowania zarówno w gospodarstwie domowym, jak i w różnych zakładach usługowych czy produkcyjnych. Jej zastosowanie nie wiąże się np. z ryzykiem powstawania kamienia lub innych osadów zagrażających trwałości rozmaitych urządzeń i poprawności ich pracy. Woda dejonizowana często jest więc wprost niezbędna i od zaopatrzenia w nią zależeć będzie jakość lub zdolność do wykonania danej pracy. Jej cena nie jest jednak wysoka, czego dowodzi nasza oferta.

%--split--%

Idealnie czysta woda destylowana jest niezbędna w szeregu zastosowań przemysłowych

Woda destylowana może być, jak nazwa wskazuje, uzyskana w toku destylacji, a więc odparowania wrzącej cieczy, a następnie skroplenia kondensatu, w którym pozostaje w postaci zupełnie czystej, bez żadnych dodatkowych składników biologicznych ani chemicznych. Woda dejonizowana, bo i tak się ją określa, może być jednak uzyskiwana także np. w procesie wielokrotnej filtracji, eliminującym także substancje lotne, które mogłyby przedostać się do kondensatu. Woda demineralizowana dostarczana przez sklep BHP Centrum to wyrób najwyższej jakości, w pełni wolny od jakichkolwiek zanieczyszczeń. Jest pozbawiona też smaku – nie jest to jednak jedyny powód, dla którego nie należy jej pić. Jako niezawierająca składników mineralnych, jest całkowicie jałowa. Ma też wysoką kwasowość na poziomie ok. 7 pH.

Znakomicie nadaje się za to do zastosowań gospodarczych, zwłaszcza, że jej cena jest niewygórowana, o czym można przekonać się przeglądając ofertę przygotowaną przez nasz sklep. Jest stosowana w laboratoriach, gdzie służyć może do analiz czy syntez chemicznych. Jest odpowiednia do wszelkich urządzeń, w których będzie podgrzewana, co w przypadku zwykłej wiązałoby się z ryzykiem zakamieniania – woda demineralizowana pozwala wręcz na ich samooczyszczanie. Nadaje się także do uzupełniania elektrolitów w akumulatorach i płynów chłodniczych, jak również do przygotowywania farb wodorozcieńczalnych.

Woda destylowana / demineralizowana / dejonizowana

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz