Zastanawiasz się, które spodnie robocze będą najlepsze w Twojej pracy? Najpierw dobrze przemyśl, czego potrzebujesz!

Dopasowanie odpowiedniego ekwipunku do specyfiki zawodowych obowiązków dla wielu osób stanowi realny problem. Na rynku odzieży roboczej i ochronnej funkcjonuje sporo firm, proponujących mnóstwo rozmaitych modeli. Widać to choćby po systematycznie powiększającej się ofercie naszego sklepu. Dlatego w BHP Centrum postanowiliśmy nieco przybliżyć naszym Klientom poszczególne kategorie produktów. Dzisiaj na tapet bierzemy spodnie robocze – wyposażenie niezbędne w zasadzie w każdej branży związanej z pracą fizyczną lub obecnością niebezpiecznych czynników.

Wskazujemy 3 najważniejsze aspekty, którymi warto się kierować przy wyborze spodni roboczych

Strój do pracy zakłada się przez minimum 8, często 10, a niejednokrotnie nawet 12 godzin bez przerwy. Z drugiej strony nie można też sobie pozwolić na zbędne ryzyko. Stosowane spodnie robocze muszą idealnie wypośrodkować wygodę noszenia z kwestiami bezpieczeństwa. W BHP Centrum wybraliśmy trzy naszym zdaniem najistotniejsze rzeczy, na które trzeba zwrócić uwagę podczas kompletowania wyposażenia, w tym dobierania odpowiednich spodni:

  • regulacje prawne i regulamin w pracy – tutaj nie ma miejsca na jakiekolwiek kompromisy. Jeżeli istnieją przepisy regulujące normy dla odzieży roboczej w określonym zawodzie, trzeba się do nich dostosować. Podobnie wygląda sytuacja w przypadku wymogów ze strony pracodawcy. W sklepie BHP mamy szeroką ofertę, a nasze produkty w pełni odpowiadają aktualnie obowiązującym standardom.

  • charakterystyka pracy oraz potencjalne zagrożenia – warunki pogodowe, rodzaj wykonywanych zadań, wreszcie ochrona przed niebezpieczeństwami, które mogą się pojawić w trakcie wykonywania obowiązków. Spodnie robocze należy dobierać w taki sposób, aby ubiór maksymalnie ułatwiał pracę i zapewniał należyty komfort.

  • indywidualne preferencje i potrzeby – w niektórych zawodach pracownicy mają pewną swobodę w wyborze odzieży roboczej, w tym również i spodni. Osobiste upodobania mogą dotyczyć zarówno drugoplanowych detali w rodzaju kolorów, jak też bardziej istotnych szczegółów. Choćby kroju czy deklarowanej przez producenta trwałości.

Spodnie do pasa, a może ogrodniczki? Oba warianty mają swoją unikalną specyfikę

Warto jeszcze zatrzymać się na chwilę przy podstawowych rodzajach spodni roboczych. Mowa o tzw. spodniach w pasek oraz szwedach. W pierwszych ubranie mocniej opina się na biodrach, silniej przylegając do ciała. Z kolei spodnie z szelkami pozwalają na swobodniejsze schylanie się i pracę w najróżniejszych pozycjach, gdyż trzymają się przede wszystkim na ramionach. Który model wybrać? Nie ma uniwersalnej reguły, najważniejsze pozostaje to by spodnie robocze spełniały swoje podstawowe zadania. W sklepie BHP Centrum z pewnością znajdziesz wyposażenie w pełni zgodne z Twoimi oczekiwaniami – zapoznaj się z pełną ofertą naszego sklepu już teraz!

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.