Kiedy kompletujesz strój do pracy, nie możesz zapomnieć o zaopatrzeniu się w odpowiedniej jakości buty robocze!

Pracownicy wykonujący rozmaite prace fizyczne potrzebują właściwego ubrania, zapewniającego im właściwy poziom komfortu i bezpieczeństwa. Podobnie jak przedstawiciele tych zawodów, których wykonywanie wiąże z jakimkolwiek ryzykiem. W sklepie BHP Centrum mamy pełną świadomość tego, jak istotne jest posiadanie profesjonalnego wyposażenia – w tym butów roboczych. Dlatego przygotowaliśmy krótki artykuł, w którym pokrótce przybliżymy tę kategorię produktów z naszego asortymentu.

Poznaj najważniejsze kategorie obuwia roboczego i wybierz parę, która spełni Twoje wymagania

Oferujemy wysoce specjalistyczny sprzęt, dlatego pogrupowaliśmy go w grupy, co powinno naszym Klientom zdecydowanie ułatwić dokonanie dobrego wyboru. Jeśli chodzi o buty robocze to wyróżniamy następujące kategorie:

  • trzewiki – zapewniają najbardziej kompleksową ochronę. Mocno stabilizują kostkę, a do tego posiadają wzmocnione cholewki i podeszwy. Trzewiki robocze, zwykle skórzane bądź zamszowe, bardzo często mają wzmocniony nosek, chroniący stopę przed zmiażdżeniem.

  • półbuty i sandały – pierwsze z nich różnią się trzewików głównie tym, że sięgają przed kostkę. Z kolei sandały robocze pozbawione są wytrzymałej cholewki, ale w zamian gwarantują lepszą wentylację i większy komfort. Często wyposażone w antypoślizgową podeszwę.

  • obuwie spawalnicze – produkty o ściśle określonym przeznaczeniu. W tym przypadku najistotniejsza jest odporność na wysokie temperatury. Ich warstwę wierzchnią zazwyczaj wykonuje się z licowej skóry.

  • buty robocze ocieplane – przeznaczone do pracy w zimie... lub wyjątkowo niskich temperaturach, np. w chłodni. Zachowują ciepło nawet wtedy, kiedy termometry pokazują -30 ℃, a nawet jeszcze mniej.

  • obuwie gumowe i PCV – stworzone by chronić przed wilgocią. Popularnie nazywane kaloszami.

  • buty zdrowotne profilaktyczne – obuwie o profilu ortopedycznym, z podeszwą odporną na wszelkiego rodzaju tłuszcze oraz zapobiegającą utracie równowagi przez poślizgnięcie. Niezwykle praktyczne w placówkach medycznych, czasami określane mianem chodaków.

Nie wiesz, które buty robocze będą Ci pasowały najlepiej? Zapytaj ekspertów z BHP Centrum o poradę!

Jak widać w naszym sklepie mamy niezwykle szeroki wachlarz profesjonalnego sprzętu. Posiadamy obuwie spełniające wszelkie obowiązujące normy. W BHP Centrum Klienci mogą kupić zarówno buty robocze znanych, renomowanych marek, jak również modele od mniejszych producentów. W każdym przypadku gwarantujemy adekwatną jakość oraz niezbędne certyfikaty. Nasi konsultanci z przyjemnością udzielą wszelkich koniecznych wyjaśnień i przedstawią szczegółową charakterystykę poszczególnych modeli obuwia roboczego. Z naszej strony robimy wszystko, żeby dostępne buty faktycznie sprawdzały się pracy – niezależnie od tego, dla jakiej branży zostały zaprojektowane. Zapraszamy do składania zamówień!

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.