Filtruj według

Gaśnice samochodowe

Ryzyko zapłonu samochodu jest większe, niż może się wydawać – wystarczy, że wyciekający olej trafi na gorące elementy. Dlatego gaśnica samochodowa, zwłaszcza, że jej cena nie jest wysoka, koniecznie powinna znaleźć się na wyposażeniu każdego użytkowanego egzemplarza – nie tylko po to, by spełnić obowiązek wynikający z przepisów. Groźby pożaru powinni obawiać się nie tylko użytkownicy starszych pojazdów, w których mogą zdarzać się wycieki. Gaśnice samochodowe okazują się być niestety potrzebne także właścicielom nowych. Mamy tam do czynienia z ciasno zabudowanymi podzespołami i wysokimi temperaturami, do jakich nagrzewają się np. turbosprężarki czy filtry cząstek stałych. Bezzwłocznie użyta gaśnica do auta umożliwi nam ograniczenie zagrożenia!

%--split--%

Nawet mała gaśnica do samochodu pozwoli szybko i skutecznie zareagować na ogień

Istnieje przekonanie, jakoby małe, kilogramowe gaśnice do samochodu nie nadawały się do skutecznego gaszenia pożaru. To nieprawda! Oczywiście w momencie, gdy płonie on już cały, pozostanie nam jedynie czekać na przybycie straży pożarnej. Jeśli jednak zareagujemy we właściwym momencie, możemy sobie z takim problemem poradzić.

Najważniejszy jest spokój. To zwykle jego brak powoduje, że ta – przyznajmy, niewielka – ilość środka gaśniczego, jaką mieści w sobie gaśnica samochodowa, nie trafia tam, gdzie powinna. Ustalmy, gdzie jest źródło pożaru i dopiero wówczas skierujmy tam strumień proszku. Gdy jest ono pod maską, w żadnym wypadku nie otwierajmy jej szeroko, bo dostęp powietrza powiększy pożar! Jeśli mamy wątpliwości co do tego, czy sobie poradzimy, kupmy drugą – jej cena w sklepie BHP Centrum nie jest przecież wygórowana – i przetestujmy. Także po to, aby mieć wyobrażenie o tym, jak długo działają gaśnice samochodowe. Na reakcję mamy tylko kilka minut. Właściwie użyta gaśnica do auta pozwoli nam wówczas skutecznie zdusić ogień. Niezwykle użyteczna jest gaśnica samochodowa z uchwytem, dzięki któremu możemy zainstalować ją w optymalnym miejscu we wnętrzu pojazdu. To także jest ważne – nawet, gdy zapakujemy do bagażnika wiele przedmiotów, gaśnica do samochodu powinna być w zasięgu ręki po jego otwarciu. Warto rozważyć także montaż w kabinie.

Gaśnice samochodowe

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz