Filtruj według

Gaśnica proszkowa

Duża skuteczność i wydajność sprawia, że gaśnica proszkowa stanowi najczęściej spotykany rodzaj. Przy jej pomocy możemy opanować pożar różnego typu ciał stałych, a także topiących się i ciekłych. Gaśnice proszkowe znakomicie nadają się do gaszenia m.in. benzyny i innych substancji ropopochodnych, tworzyw sztucznych czy alkoholi. Dlatego doskonale spisują się w roli gaśnic samochodowych. Możemy po nie sięgnąć także wówczas, gdy pali się metan, acetylen czy inny gaz bądź urządzenia elektryczne pod napięciem. Proszkowa gaśnica nie jest w dodatku droga, o czym łatwo przekonać się przeglądając atrakcyjną ofertę przygotowaną przez sklep BHP Centrum. Samochód, zakład pracy, dom – gotowa to użycia, skuteczna gaśnica proszkowa przyda się dosłownie wszędzie!

%--split--%

Gaśnica proszkowa to najszerzej dostępny środek gaśniczy. Zadbaj o to, by mieć ją pod ręką

Niska koszt zakupu to nie jedyna zaleta, jaką cechują się gaśnice proszkowe. Jest to bardzo skuteczny środek gaśniczy. Działa on wielotorowo. Reakcja spalania zostaje przerwana poprzez antykatalizę, poza tym proszek się topi, odcinając dopływ tlenu. Do tego płomienie tłumi niepalny gaz, będący jego nośnikiem (azot lub dwutlenek węgla). Gaśnice proszkowe pozwalają więc na gaszenie bardzo dużych w stosunku do ilości znajdującego się nich środka gaśniczego powierzchni. Atrakcyjna, nawet jak na gaśnice proszkowe cena, istotny atut naszej oferty, do której włączyliśmy gaśnice o różnych pojemnościach. Niezależnie więc od tego, czy potrzebna jest taka, która znaleźć się ma na wyposażeniu pojazdu, czy też do zabezpieczenia miejsca pracy bądź zamieszkania, w sklepie BHP Centrum można łatwo wyposażyć się w pełen komplet.

Każda proponowana przez nas gaśnica proszkowa jest bardzo prosta i ekonomiczna w obsłudze oraz serwisowaniu. Kontroli pracy sprzyja zastosowanie w niej zaworu odcinającego i wskaźnika ciśnienia. Efektywne wykorzystanie środka gaśniczego, bardzo ważne podczas walki z rozległym pożarem, jest znacznie ułatwione dzięki możliwości przerwania jego strumienia. Korzystna cena, wygoda obsługi, a przede wszystkim skuteczność gaszenia czynią z tego typu gaśnic niezwykle użyteczny element wyposażenia każdego obiektu. Zapraszamy do składania zamówień!

Gaśnica proszkowa

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz