Filtruj według

Gaśnice

Zagrożenie pożarowe jest takim, które mamy szanse okiełznać jedynie wówczas, gdy przystąpimy do tego natychmiast, to czego niezbędna jest gaśnica. To podstawowy sposób zapewniania ochrony przeciwpożarowej. Nie może dojść do sytuacji, w której w personel musi jej długo szukać – liczy się każda sekunda! Gaśnice powinny być więc odpowiednio liczne i właściwie rozmieszczone, zgodnie z zapisami rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 czerwca 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów.

%--split--%

Oferujący różnej wielkości gaśnice sklep internetowy BHP Centrum zadbał także o to, by cena każdej z nich była korzystna. Zapraszamy więc do zapoznania się przygotowaną przez nas ofertą i składania zamówień.

Zadbaj o to, by gaśnice przeciwpożarowe zawsze były w zasięgu Twoich pracowników

Poziom zagrożenia pożarowego może być różny zależnie do rodzaju wykonywanej w danym miejscu pracy, nigdy nie ma jednak sytuacji, w której można je lekceważyć. Gotowa do użycia, a więc posiadająca aktualne badanie gaśnica powinna znajdować się więc w każdym obiekcie, z którego korzysta jakikolwiek personel. Należy też zadbać o to, by wszystkie gaśnice BHP były widoczne i łatwe do zdjęcia, jeśli znajdują się na wieszakach. Gaśnica musi stanąć przede wszystkim przy wejściach do budynków i pomieszczeń, na korytarzach i klatkach schodowych. Odległość do najbliższej nie może być z kolei większa niż 30 m.

Gaśnica proszkowa pozwala walczyć z pożarami materiałów stałych pochodzenia organicznego, cieczy i substancji topiących się, w tym benzyny i pochodnych nafty czy alkoholi, a także gazów.

Odpowiadające wymogom BHP gaśnice oferowane przez nasz sklep dostępne są w różnych wielkościach, aby możliwe było ich dostosowanie do potrzeb konkretnego miejsca pracy czy przechowywania. Należy przy tym pamiętać, że na każde 100 m² niechronionej stałym urządzeniem gaśniczym powierzchni strefy pożarowej budynku powinno przypadać 2 kg środka gaśniczego. Atrakcyjna cena, w jakiej dostępna jest w naszym sklepie każda gaśnica sprawia, że można spełnić ten warunek bez nadmiernych wydatków. Najważniejsze jednak, to uniknąć strat związanych z nieopanowanym w porę pożarem. Sprawna gaśnica to umożliwia.

Gaśnice

Jest 8 produktów.

Pokazano 1-8 z 8 pozycji

Aktywne filtry