Półbuty Bezpieczne Galmag 502 S3

115,05 PLN
S DPH

Półbuty bezpieczne z podnoskiem kompozytowym
i wkładką tekstylną antyprzebiciową (METAL FREE) ART. 502 S3 SRC

Velikost
Počet

PRZEZNACZENIE

Buty wykonano ze skóry nubukowej o grubości od 1,8 do 2,2 mm.  Przeznaczone są do pracy na otwartej jak i zamkniętej przestrzeni. Zelówkę wykonano z GUMY w kolorze białym, odpornej na krótkotrwały kontakt z gorącym podłożem  oraz posiadającej właściwości antypoślizgowe na dwóch podłożach SRC. Wnętrze buta  stanowi materiał mesh posiadający właściwości higroskopijne  oraz wymienna wkładka antybakteryjna  z materiału EVA o grubości 3 mm. Każda para posiada informację na wszywce o rodzaju zabezpieczeń i normie, której wymagania spełnia.

WŁAŚCIWOŚCI ANTYELEKTROSTATYCZNE

Obuwie antyelektrostatyczne powinno być stosowane, gdy zachodzi  konieczność zmniejszenia możliwości naładowania elektrostatycznego poprzez odprowadzenie ładunku elektrostatycznego, tak aby wykluczyć niebezpieczeństwo zapalenia np. palnych substancji i gazów na skutek iskrzenia i gdy nie jest wykluczone w pełni ryzyko porażenia elektrycznego spowodowanego przez urządzenia elektryczne lub elementy znajdujące się pod napięciem. Obuwie antyelektrostatyczne nie może zapewnić jedynej i wystarczającej ochrony przed porażeniem elektrycznym, gdyż wprowadza  określoną rezystancję elektryczną między stopą a podłożem. Jeżeli niebezpieczeństwo porażenia elektrycznego nie zostało całkowicie wyeliminowane, niezbędne są dalsze środki w celu uniknięcia ryzyka. Zaleca się aby takie środki oraz wymienione niżej badania były częścią programu zapobiegania wypadkom  na stanowisku pracy.

Zaleca się, aby zgodnie z doświadczeniami rezystancja elektryczna wyrobu zapewniająca pożądany efekt antyelektrostatyczny w okresie użytkowania była niższa niż  1000 MΩ. Dla nowego wyrobu dolną granicę rezystancji  elektrycznej określono na poziomie 100 MΩ, aby zapewnić ograniczoną ochronę przed niebezpiecznym porażeniem elektrycznym lub przed zapłonem w sytuacji uszkodzenia urządzenia elektrycznego pracującego przy napięciu do 250 V. Jednak użytkownicy powinni być świadomi tego, że w określonych warunkach obuwie może nie stanowić dostatecznej ochrony i dla ochrony użytkownika powinny być zawsze podjęte dodatkowe środki ostrożności. Rezystancja elektryczna tego typu obuwia może ulec znacznym zmianom w wyniku zginania, zanieczyszczenia lub pod wpływem wilgoci. Obuwie to nie będzie spełniało swojej założonej funkcji podczas użytkowania w warunkach mokrych. Jest więc niezbędne dążenie do tego, aby obuwie spełniało swoją założoną funkcję odprowadzania ładunków i zapewniało ochronę przez cały czas  eksploatacji. Zaleca się użytkownikom ustalenie wewnątrzzakładowych badań rezystancji elektrycznej i prowadzenie ich w regularnych i częstych odstępach czasu. Obuwie klasyfikacji I może absorbować wilgoć, jeśli jest noszone długi czas, a w wilgotnych i mokrych warunkach może stać się obuwiem przewodzącym. Jeśli obuwie jest użytkowane w warunkach, w których materiał podeszwowy ulega zanieczyszczeniu, zaleca się, aby użytkownik zawsze sprawdzał właściwości elektryczne obuwia przed wejściem w obszar niebezpieczny. Zaleca się, aby w miejscach, gdzie używane jest obuwie antyelektrostatyczne, rezystancja podłoża nie była w stanie zniwelować ochrony zapewnianej przez obuwie. Zaleca się, aby w czasie użytkowania obuwia żadne elementy izolujące, z wyjątkiem dziewiarskich wyrobów pończoszniczych, nie były umieszczone pomiędzy podpodeszwą obuwia i stopą użytkownika. Jeśli jakakolwiek wkładka jest umieszczona pomiędzy podpodeszwą i stopą, zaleca się sprawdzenie właściwości elektrycznych układu obuwie/wkładka.

CZYSZCZENIE I KONSERWACJA

Skórzane wierzchy  należy czyścić regularnie, dostępnymi środkami takimi jak: pasty, kremy, środki w aerozolu itp. Wilgotne obuwie suszyć w przewiewnym miejscu w temperaturze pokojowej z daleka od źródła ciepła. Po wysuszeniu pamiętać o konserwacji obuwia w/w środkami. Do czyszczenia  używać  miękkiej gąbki lub bawełnianej ściereczki. Nie stosować rozpuszczalników organicznych.

OPAKOWANIE i PRZECHOWYWANIE

Obuwie należy przechowywać w opakowaniach tekturowych  w odległości nie mniejszej niż 1 metr od urządzeń grzewczych w temperaturze od +5 do +25 stopni C przy względnej wilgotności od 50% do 70%. W takich warunkach magazynowane obuwie  zachowuje swoje właściwości przez okres 12 miesięcy. Nie stosowanie się do w/w zaleceń może być przyczyną powstania skrócenia trwałości obuwia. Obuwie pakowane jest w torby foliowe lub w pudełka  - opakowanie jednostkowe a następnie w kartony, które stanowią opakowanie zbiorcze. W opakowaniu zbiorczym znajduje się 10 par butów jednego rozmiaru. But dostępny jest w rozmiarach wg numeracji francuskiej od 39 do 47.

ZGODNE Z NORMĄ: EN ISO 20345:2011 

15237